“Yabancı Hekimler ve Tıp Öğrencileri Derneği”nə üzv olmaq üçün elektron qeydiyyat başlamışdır

Ötən günlərdə facebook sosial şəbəkəsində “Yabancı Hekimler ve Tıp Öğrencileri Derneği“nin rəsmi fəaliyyətə başlaması və Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ramil Həsənli olaraq təyin olunması haqqında məlumat dərc olunmuşdur.

Uzun zamandır üzərində çalışdığım daha bir projeni sizlərin istifadəsinə verirəm.Hər daim vətənim və xalqım üçün gücüm…

Ramil Hasanli paylaştı: 19 Mart 2020 Perşembe

Qeyd edək ki, “Yabancı Hekimler ve Tıp Öğrencileri Derneği” 13 mart 2020-ci il Ankara şəhərində  sağlık alanında eğitim alan ve hizmet veren Azerbaycanlı ve diğer yabancı tıp doktoru, sağlık çalışanları ve öğrencilerin birlik ve dayanışmasını sağlamak, ihtiyaç ve sorunlarını belirleyerek bunlara çözüm bulmak, Azerbaycan ile Türkiye ve diğer ülkelerdeki sağlık sistemleri arasında köprü kurmak, çeşitli araştırmalar yapmak, sağlık politikalarına ilişkin görüş ve öneriler sunmak ve böylece nitelikli hekim ve sağlık çalışanlarının yetişmesinin yanı sıra kaliteli ve etkin bir sağlık sisteminin inşasına da katkı bulunmak amacıyla qurulmuşdur.

 

YHTÖDER-e üye olmanın avantajları

Sağlık alanında eğitim alan ve hizmet veren Azerbaycanlı ve diğer yabancı tıp doktoru, sağlık çalışanları ve öğrencilerin birlik ve dayanışmasını sağlamak, ihtiyaç ve sorunlarını belirleyerek bunlara çözüm bulmak, Azerbaycan ile Türkiye ve diğer ülkelerdeki sağlık sistemleri arasında köprü kurmak, çeşitli araştırmalar yapmak, sağlık politikalarına ilişkin görüş ve öneriler sunmak ve böylece nitelikli hekim ve sağlık çalışanlarının yetişmesinin yanı sıra kaliteli ve etkin bir sağlık sisteminin inşasına da katkı bulunmak ve çabalarımıza etkili biçimde destek olmak üzere, Yabancı Hekimler ve Tıp Öğrencileri Derneği (YHTÖDER) üyeliğine davet ediyoruz.

Yabancı Hekimler ve Tıp Öğrencileri Derneği’ne asıl üye olarak ;

 • YHTÖDER etkinliklerinden e-postayla anında haberdar olma,
 • Tercih ettiğiniz Çalışma Grubu etkinliklerine en yüksek düzeyde katılma,
 • YHTÖDER’in düzenlediği Sonrası Sürekli Eğitim Programlarına indirimli bedelle katılma,
 • Katkılarımız olan Uluslararası Toplantılardan e-postayla anında haberdar olma,
 • Ödüllü yarışlarımıza katılma imkanı,
 • Araştırma Destek Fonu,
 • Genç Araştırmacı Ödülleri,
 • Burs imkanları olarsa yararlanma hakkı,
 • Seminer, Kongrelerden indirimli şekilde yararlanma hakkı,
 • Kurs ve diğer etkinliklerde bir takım önceliklere sahip olarak en yüksek düzeyde yararlanabileceksiniz.

Üyelik Şartları

Fiil ehliyetine sahip bulunan ve derneğin amaç ve ilkelerini benimseyerek bu doğrultuda çalışmayı kabul eden ve Mevzuatın öngördüğü koşullarını taşıyan her gerçek ve tüzel kişi bu derneğe üye olma hakkına sahiptir. Ancak, yabancı gerçek kişilerin üye olabilmesi için Türkiye’de yerleşme hakkına sahip olması da gerekir. Onursal üyelik için bu koşul aranmaz.

Dernek başkanlığına yazılı olarak yapılacak üyelik başvurusu, dernek yönetim kurulunca en çok otuz gün içinde üyeliğe kabul veya isteğin reddi şeklinde karara bağlanır ve sonuç yazıyla başvuru sahibine bildirilir. Başvurusu kabul edilen üye, bu amaçla tutulacak deftere kaydedilir ve kendilerinden giriş ve yıllık aidatlar tahsil edilir. Üyenin yıllık aidatının her yıl ödenmesi zorunludur.

Derneğin asıl üyeleri, derneğin kurucuları ile müracaatları üzerine yönetim kurulunca üyeliğe kabul edilen kişilerdir.

Derneğe maddi ve manevi bakımdan önemli destek sağlamış bulunanlar yönetim kurulu kararı ile onursal üye olarak kabul edilebilir.

Derneğin üç tür üyesi vardır: Bunlar

1.Asıl üye

 • Medeni hakları kullanma ehliyetine sahip olmak,
 • 18 yaşını bitirmiş olmak,
 • Dernekler yasasına göre sürekli veya süreli dernek kurucusu ve üyesi olmasına mani hali bulunmamak,
 • Tıp / Diş doktoru olmak ve ya tıp öğrencisi olmak

2. Onursal üye

Derneğe maddi ve manevi yardımda bulunan veya üye olmasında yarar bulunan, Yönetim Kurulu kararıyla bu ad altında üyeliğe alınan kişilerdir. Türk vatandaşı olmayan onursal üyelerde ikamet şartı aranmaz.

Onursal üyelerin dernek organlarına seçme ve seçilme hakkı yoktur ve aidat ödemezler.

Onursal üyelik, bir asil üyenin teklifi üzerine Yönetim Kurulunun 30 gün içinde vereceği kararla kesinleşir.

3. Elektronik üye

Amma, Azərbaycanda yaşayan tibb tələbələri və həkimlər də dərnəyə üzy ola bilər. Bunun üçün dərnəyin rəsmi saytındakı  “Üyelik” hissəsindən “Elektronik üyelik başvuru formu“nu yükləyib, print etdikdən sonra yazılı formada doldurub sonra scan (tarayarak) info@yhtoder.org mail adresinə göndərə bilərlər.

Rəsmi sayt : yhtoder.orgdaxil olun

Derneğin resmi sosial hesablarını izləyin

Facebook

instagram

twitter

 

 

Bir cavab yazın